Hesperydyna zawarta w Venalex
Jak wykazują badania prowadzone w Holandii i Finlandii, flawonoidy wykazują działanie chroniące przed chorobami układu krążenia i nowotworami. Wyniki uzyskane po pięciu latach obserwacji sugerują, że wysokie spożycie flawonoidów zmniejsza ryzyko zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu oraz zawału serca.Hesperydyna jest substancją pochodzenia naturalnego. Należy do rodziny flawononów będących rodzajem flawonoidów. Swoją nazwę zawdzięcza greckim nimfą ogrodu ? Hesperydom. Dawniej ten związek nazywany był witaminą P2. W dużej ilości można ją znaleźć w owocach cytrusowych (cytrynach i pomarańczach). Najwyższe jej stężenia są w białym miąższu skórki cytryny. Substancja ta występuje również w zielonych warzywach. Obecnie zawarta jest w takich preparatach jak Venalex.
 
Hesparydyna jest związkiem, który posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, hipolipidemiczne, ochronne naczyń krwionośnych, antynowotworowe i obniżające poziom cholesterolu. Hesperydyna poprawia stan naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność. Hesperydyna działa synergistycznie do witaminy C na stan kolagenu. Wykazano również, że może działać hamująco na ubytek tkanki kostnej oraz redukować liczbę lipidów w surowicy krwi i w wątrobie [Wikipedia 2015, dostęp: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hesperydyna].
 
Hesperydyna w postaci preparatu często kojarzona jest z Venalex-em. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu naczyniowego. Ma bezpośredni oraz pośredni wpływ na ochronę naczyń włosowatych. Substancja ta jest w stanie zmniejszyć przepuszczalność naczyń włosowatych, a także zwiększyć ich wytrzymałość. W rezultacie przez wiązanie z kolagenem w błonie podstawnej, zapewnia ich lepszą stabilność. Ta akcja jest prowadzona przy udziale witaminy C. Stąd ich stosowania w profilaktyce krwawień pochodzenia nadciśnieniowego, jak również przy oznakach niewydolności żylnej.
 
Substancja ta posiada własności przeciwutleniające. Ta umiejętność pozwala im uchwycić wolne rodniki, jony szczególności nadtlenku (wytwarzanego podczas zapalenia). Te wolne rodniki mają właściwość przyciągania chemotaksji przez leukocyty. Następnie są "aktywowane" i uwalniają szereg enzymów, łącznie elastazy, odpowiedzialne za rozkład elastyny ??obecnej w błonie podstawnej naczyń, co powoduje kruchość i zmiany naczyniowe. Te zmiany naczyniowe prowadzą do wzrostu przepuszczalności naczyniowej odpowiedzialny za wyciek składników osocza na zewnątrz naczynia krwionośnego.
 
Dlatego wychwytywanie wolnych rodników przez flawonoidów powoduje spadek leukocytów i hamowanie chemotaksji elastazy w ten sposób uwolnionych, co zwiększa opór naczyń krwionośnych i zmniejszając ich przepuszczalność.
Czym jest Venalex
Venalex suplementem diety przeznaczonym na osób dorosłych. Jest to preparat zawierający hesperydynę? substancję pochodzenia naturalnego o korzystnym wpływie na funkcjonowanie układu naczyniowego.